خانه / دسته‌بندی نشده / آشنایی با دیدنی های تفریحی یونان

آشنایی با دیدنی های تفریحی یونان

تور یونان

مروز می‌خواهیم سفر ی را در زمان و محل شروع کنیم، تاریخ را در ‌نوردیم به سرزمینی برویم که فلاسفه در حال تبیین چگونگی آفرینش هستند . Hellas یا یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان در شرق با ترکیه مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده از غرب به دریای یونان محدود است. «یونان» نام فارسی این کشور است.
این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامـه ‌نویسی (حاوی هردو نوع کمدی تراژدی) قابل توجه است.

معابد خدایان
آکروپولیس (Acropolis) به معنای شهر بلند بار به دژی که در بلندی مستقر شده‌است گفته می‌شود. اما به ارزش آکروپولیس آتن این نام به نام ویِژگزینشه جهت آکروپولیس آتن تبدیل شده است. آکروپلیس بر روی یک تپه سنگی صاف که ۱۵۰ متر ارتفاع از سطح دریاست در داخـل شهر آتن یونان بنا شده‌است.
قبلاً این بنا به نام «سکروپیا» مشتق از نام افسانه‌ای مرد ماری، به نام ککروپس یا سکروپس اولین پادشاه آتن نامیده می‌شد. بخش اعظم این بنا در سال های ۴۶۱ تا ۴۲۹ پیش از میلاد، در زمان فرمانروایی پریکلس و همزمان با روزهای شکوفایی فکری هنری آتن، روی بخش آهکی تخت آتن ساخـته شد. بعد از آن و در دوره های مختلف برخي از بناهای آکروپلیس به شکل قصرهای فلورانسی، مسجدهای اسلامی و حرم های ترکی تغییر شکل دادند. یکی از زیبا ترین جلوه‌های معماری در این بنا معبد بخش نون است که در زمان پریکلس تولید و ساخته شده است.

دلفی(Delphi) هم یکی دیگر از بناهای تاریخی یونان است که معابد عبادتگاه‌های یونانی‌های باستان را در بر دارد از طرف یونسکو به عنوان یکی از میراث فرهنگی بشر شناخته شده است. شهر باستانی دلفی در ۱۱ کیلومتری شمال غرب مرکز شهر آتن قرار دارد. ارزش این شهر باستانی به قرار گرفتن معبد آپولو آمفی تأتر بزرگ آتن است که یکی از چهار بازی همه ی یونان در آن برگزار می‌شده است.

کنوسوس(Knossos) در جزیره کرت هم از دیگر بناهای باستانی یونان است که نقاشی‌های روی دیوار زیبا و موزه‌های مختلف است. کنوسوس را می بایست خواستگاه تمدن مینوسی نامید. تمدنی که امروزه به گهواره تمدن اروپایی مشهور است. این تمدن با تجارت دریایی و بازرگانی وسیع با ارتباطی تنگاتنگ با مردمان فنیقیه و مصر باستان شکوفا شد.

بهشت‌های آسمانی روی زمین
مردم یونان این مکان‌ها را “بهشت های آسمانی” می نامند و این به شکل صخره‌هایی است که حدود ۶۰ میلیون سال پیش در اینجا بوجود آمده‌است. معابدی بی نظیر بر راس صخره‌ها ساخـته شده که در تاثیر زمین لرزه شرایط آب هوایی به شکلی چشـم نواز و زیبا درآمده‌اند. همچنین فرسایش هایی که در داخـل غارهای این نواحی رخ داده باعث کشف رادیوکربن‌هایی شده است که وجود آدم ‌های اولیه در ۵۰ هزار سال پیش را اثبات می کنند.
این مکان‌های زیبا شهر متیئورا (Metéora) را تشکیل می‌دهند. این شهر جزو میراث جهان ی یونسکو بوده شهر کالامباکا در مجاورت آن واقع شده است. صومعه مقدس وارلام، صومعه سنت باربارا و دیگر کلیساهای ارتدکس شرقی در این شهر بر فراز صخره‌ها قرار دارند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

۱۰ نکته جهت حفظ امنیت خانواده در سفر های خارجی

تور روسیه حملات تروریستی اخیر در شهرهای بزرگ جهان ، به خصوص حادثه‌ای که در …