خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰ نکته جهت حفظ امنیت خانواده در سفر های خارجی

۱۰ نکته جهت حفظ امنیت خانواده در سفر های خارجی

تور روسیه

حملات تروریستی اخیر در شهرهای بزرگ جهان ، به خصوص حادثه‌ای که در فرودگاه بزرگ بین‌المللی در بروکسل رخ داد، سبب ظهور استرس جهت افرادی شده است که قصد سفر تفریحی به خارج از کشور را دارند یا به خاطر موارد کاری درسی مجبور به مسافرت خارجی هستند . در این متن با چند نکته‌ی ضروری برای حفظ امنیت خود و خانواده در سفر های خارجی آشنا می‌شویم.

خبرهایی که از گوشه و کنار جهان مبنی بر حملات تروریسستی و بمب‌گذاری در اماکن عمومی به گوش می‌رسد، سبب استرس بسياري از خانواده‌ها شده است. خانواده‌هایی که برای سفر خارجی برنامـه ‌ریزی می‌کردند ممکن است هم اکنون به دنبال جابه‌جا کردن پروازها یا لغو سفر هستند . کودکان با دیدن تصاویر و شنیدن اخبار مربوط به این ناآرامی‌ها، ممکن است برای مسافرت ی که در پیش دارند، دچار ترس و وحشت شده باشند.

در بیشتر اوقات، سفر های بین‌المللی سفر های امنی هستند که تجربیات جدید و لذت‌بخشی جهت خانواده به دنبال خواهند داشت.

Donna Scaramastra Gorman که همسرش در وزارت امور خارجه در مسکو کار می‌کند، در کتاب خود تحت عنوان ?Am I Going to Starve to Death حاصل تجربیات شانزده ساله‌ی خود از مسافرت به کشورهای گوناگون قرار گرفتن در شرایط سخت را گرد آوری کرده است.

او به خانواده‌ها پیشنهاد می‌کند که در سفر به کشورهای خارجی و قرار گرفتن در موقعیت‌های سخت و ناخواسته، این هشدارها را جدی بگیرند:

قبل از سفر تحقیق بکنید

قبل از اینکه سفر تان را شروع کنید، در مورد ‌ی مقصد مورد نظرتان از طریق سایت وزارت امور خارجه یا منابع معتبر دیگر، تحقیق بکنید . اگر وزارت امور خارجه به شما توصیه می‌کند که از این مسافرت صرف نظر بکنید ، این توصیه را جدی بگیرید این سفر را لغو بکنید فرزندانتان را به کشور مورد نظر نفرستید.

با سفارت‌خانه در ارتباط باشید

قبل از اینکه سوار هواپیما شوید، در برنامـه ‌ی ثبت نام هوشمند مسافران وزارت امور خارجه ثبت نام بکنید . در این صورت اگر خطری تهدیدتان نماید ، سفارت به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد. وقت بلایای طبیعی یا حملات تروریستی، شما نیاز دارید که سفارت از حضـور شما در آن کشور مطلع باشد تا در شرایط اضطراری به شما یاری کند یا در صورت لزوم شما را از آن کشور خارج نماید .


از اخبار مکانی اطلاع کسب بکنید

اخبار مکانی را از طریق تلویزیون یا منابع مکانی انگلیسی‌زبان دنبال بکنید . سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید تا از اوضاع احوال اطرافتان با خـبر شوید. گرچه این شبکه‌های اجتماعی همیشه هم اخبار موثقی ندارند اما درباره ‌ی حوادثی که در نزدیکی شما در حال وقوع است به شما هشدار می‌دهند. از نزدیک شدن و مجموعه کردن در اجتماعات بزرگ، تظاهرات سیاسی، اعتراضات شورش‌ها پرهیز بکنید . شاید این نکته بدیهی به نظر برسد. ولی بسياري از تماشاچیان کنجکاو این اجتماعات، دچار آسیب شده‌اند و با دنبال کردن شلوغی‌ها در شرایط خطرناک ناخواسته قرار گرفته‌اند.

کودکان را از قبل آماده بکنید

بایستی قبل از سفر خودتان را جهت حوادثی که شاید پیش بیاید آماده بکنید . از آتش‌سوزی و بمب‌گذاری در مترو گرفته تا گم کردن ایستگاه. در زمان آتش‌سوزی بمب‌گذاری می بایست به دستورالعمل‌های پلیس برای تخلیه‌ی ایستگاه توجه بکنید . قبل از سفر به کودکان بگویید که در صورت جا ماندن یا گم شدن در مترو، در اولین ایستگاه پیاده شوند جایی نروند. به آنها اطمینان بدهید که تنها در این صورت می‌توانید به راحتی پیدایشان بکنید . ما هرگز نمی‌دانیم که چه حوادثی پیش روی ما است. بایستی قبل از سفر ، به کودکان بیاموزید که از اجتماعات پرهیز کنند، به اطراف توجه داشته باشند، به غرایز خود اطمینان کنند اگر احساس می‌کنند که اتفاق مشکوکی در حال وقوع است، بزرگترها را کنند یا از آن موقعیت، فاصله بگیرند. احتمال دارد حرف کردن از این شرایط، سبب ترس کودکان شود. ولی چاره‌ای نیست. شما بایستی آنها را برای شرایط سخت آماده بکنید تا عکس‌العمل مناسبی داشته باشند.

کودکان را تست بکنید

ی که بیرون از هتل یا خانه هستید از بچه‌ها بخواهید که شما را به سمت خانه یا هتل هدایت کنند. آنها بایستی بتوانند زمان گم شدن، راه برگشت به خانه یا محل اسکان خود را پیدا کنند.

تلفن همراه تان را شارژ بکنید

شما و فرزندانتان باید گوشی‌هایی با شارژ کامل به همراه همه شماره ارتباط ‌های ضروری به همراه داشته باشید. بد نیست که شارژر قابل حمل نیز همراهتان باشد چرا که در شرایط اضطراری، میزان استفاده از گوشی همراه بیشتر شدن پیدا می‌کند. به احتمال زیاد شماره‌ها و آدرس‌های همدیگر را همچنین ذخیره کردن در گوشی، به خاطر بسپارید. بچه‌های بزرگ‌تر می‌توانند راه برگشت را به راحتی پیدا کنند. به بچه‌های کوچک‌تر یاد بدهید که در شرایط اضطراری تنها از پلیس یاری بگیرند.

به اشیای داخـل کیفتان تذکر بکنید

شما فرزندانتان بایستی کارت‌های شناسایی و پول نقد وجه رایج کشور مقصد را همیشه به همراه داشته باشید. وقتی بیرون می‌روید، کارت هتل محل اقامتتان را در جیب فرزندانتان بگذارید یا نشانی محل اقامتتان را روی برگه‌ای بنویسید و از کودکان بخواهید که آن را همـواره به همراه داشته باشند. دقت بکنید که کارت اعتباری شما به اندازه‌ی کافی اعتبار داشته باشد که در شرایط اضطراری بتوانید یک یا چند بلیت هواپیما در کشور مقصد تولید و ساخت بکنید .

از کودکانتان عکـس بگیرید

زمان ی که قصد دارید بیرون بروید در محل پر‌رفت‌و‌آمد گردش بکنید ، قبل از رفتن از همه‌ی فرزندانتان عکـس بگیرید. پلیس مکانی با در اختیار داشتن عکس از کودکان شما به همراه آخرین پوششی که داشته‌اند، به آسانی می‌تواند آنها را شناسایی نماید و در صورت گم شدن، راحت‌تر آنها را پیدا خواهد کرد.

خودتان را جهت حوادث گوناگون آماده بکنید

فکر کردن درباره ‌ی وقایع ناگواری که احتمالا در مسافرت پیش بیاید ناراحت‌کننده است. ولی پیش‌بینی کردن حوادث و ایجاد آمادگی جهت مواجهه با آنها به شما قدرت و اعتمادبه‌نفس می‌دهد. این آمادگی قدرت، باعث می‌شود که با خیال آسان مسافرت بکنید . پس قبل از سفر با کودکانتان با توجه به سن سالشان در مورد ‌ی وقایع احتمـا لی و برنامـه ‌ریزی‌تان حرف بکنید .


نکات مهم خیلی مهم را فراموش نکنید

گرچه این روزها تمام نپرهزینه حملات تروریستی و بمب‌گذاری در هواپیماها فرودگاه‌ها هستند ، ولی این‌ها، فقط تهدیدات جدی جهت خانواده‌ها در سفر های خارجی محسوب نمی‌شوند. اگر می‌خواهید مسافرت امنی به همراه خانواده داشته باشید، نکات خیلی مهم دیگر را هم از یاد نبرید. از عبارت اینکه قبل از سفر اطمینان حاصل بکنید که وافردی ناسیون مورد نیاز را انجام داده‌اید و بیمه‌ی بهبود ی مناسب دارید که خدمات مختلف را پوشش می‌دهد. کمربندهای ایمنی را ببندید. به محیط اطرافتان مد نظر داشته باشید و تا زمانی که از سلامت آب و مواد غذایی مطمئن نیستید از میل کردن آنها اجتناب بکنید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آشنایی با دیدنی های تفریحی یونان

تور یونان مروز می‌خواهیم سفر ی را در زمان و محل شروع کنیم، تاریخ را …