خانه / دسته‌بندی نشده / کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

کرواسی، باورنکردنی و دیدنی

تور کرواسی

روزی روزگاری کرواسی یکی از رازهای پنهان اروپا بود. زیبا یی طبیعت آن شهرهای جاودان آن اکثرا ٌ یادآور جاذبه مدیترانه ای بودند، ولی این چیزها متعلق به ۳۰ سال پیش است. هم اکنون دیگر زخم های تاریخ به روی این شهر جوش خورده اند مسافرین اروپایی دوباره در حال کشف زیبا یی کرواسی می باشند . از گردشگاه های باکلاس ساحلی گرفته تا پارک های ملی حیات وحش آن دوباره این کشور را جزو مقاصد محبوب گردشگری کرده اند.

۱٫ساحل دالماسی (Dalmatian coast)

این ساحلی، ساحلی افسانه ای است و در واقع یکی از زیبا ترین و دراماتیک ترین خطوط ساحلی اروپاست. ساحل دالماسی صدها مایل امتداد دارد زمانی مرز امپراتوری ونیز بود است بخاطر مجاورت با ویرانه های رومی، معماری قرون وسطایی مناظر رمانتیکش زیاد دیده شده است. مسافرت جاده ای در امتداد این ساحل، با کیفیت ترین راه جهت کشف زیاد ی از زیبا یی های کرواسی است. شما از کنار صخره های شگفت انگیزی می گذرید شهرهایی مانند اسپلیت زادار را می بینید. معماری مبهوت کننده اسپلیت و مجموعه تاریخی آن در لیست میراث جهان ی یونسکو قرار گرفته است و زادار سواحلی خوش منظره دارد و می توانید عکس جالب های فوق العاده ای در کرانه آن بگیرید.

۲٫دوبرونیک (Dubrovnik)
دوبرونیک شهری بندری است که با عنوان “مروارید آدریاتیک” زیاد دیده شده شده است زمانی حکومت قوی ثروتمندی داشت. امروز بیشتر شبیه موزه ای زنده است که کیفیت قرون وسطایی دارد پر از کلیساهای باروک و توریست های کنجکاو است که در پیاده رو های مرمری خیابان های آن می گردند. هیچ سفر ی به کرواسی بدون بازدید از دوبرونیک کامل نیست، زیرا این شهر شیک پر از کافی شاپ های باکلاس رستوران های شیک است. تاریخچه فرهنگی، معماری شگفت انگیز و محله شهر گذشته از محل هایی هستند که به احتمال زیاد ً می بایست از آنها بازدید بکنید . جرج برنارد شاو زمانی راجع به آن نوشت: “آنهایی که به دنبال بهشت روی زمین می گردند می بایست به دوبرونیک بیایند بهشت را پیدا کنند”، به نظر ما به توصیه جرج برنارد شاو گوش بکنید و حتمـا ً سری به این شهر بزنید.

۳٫ ساحل برلا (Brela Beach)
ساحل برلا در ماکارسکا ریویرا واقع شده است به عنوان یکی از زیبا ترین سواحل کرواسی شناخته می شود. در سال ۱۹۶۸، این ساحل عنوان “اسطوره آدریاتیک” را کسب کرد که علتش احتمـا لاً آبهای زلال تمیـز ، شاخابه های ژرف، مناظر باشکوه تفرجگاه بادگیر سبک ویکتورین است. در بین آبهای فیروزه ای آن، صخره کامن برلا قرار دارد که نماد ساحل برلا محسوب می شود.

۴٫ پارک ملی جزیره ملیت (Mljet Island National Park)
جزیره ملیت جنوبی ترین و شرقی ترین جزیره دریای آدریاتیک در منطقه دالماسی است. در بخش شمال غربی این جزیره ناحیه حفاظت شده ای وجود دارد که پارک ملی “Mljet” نام دارد. زیبا یی آن منحصر بفرد است، زیرا دو دریاچه شور را بهم وصل می نماید مناظری غنی از جنگل دارد. می توانید در کنار چندین دریاچه آن پیاده روی بکنید ، یا دوچرخه اجاره بکنید در بین جنگل های آن دوچرخه سواری بکنید . همين طور می توانید در حوالی صومعه بندیکتی پرسه بزنید و نمازخانه کوچک مجاور آن را مشاهده بکنید . این ناحیه از جزیره مهم ، با قایق یک ساعت نیم فاصله دارد. مسافرت به این جزیره ً ارزشش را دارد.

۵٫ شهر رووینج (City of Rovinj)
این بندر کوچک و فعال ماهیگیری در راستای شبه جزیره ایستریا واقع شده است زیاد سريع دارد تبدیل به گردشگاه توریستی محبوبی می شود که هنوز خیلی از بومی های آن به زبان باستانی رمانتیک ایستریایی حرف می کنند. این بندر مدتها یکی از خوش منظره ترین شهرهای مدیترانه بوده است خانه های آن گویی با پاستل نقاشی شده اند. برخي از نمادهای مشهور شهری آن عبارتند از باسیلیکای سنت اوفمیا و پارک جنگلی زلتنی.


۶٫ جزایر ویز (Vis Islands)
این جزیره قشنگ که در آن گذشت وقت فراموش می شود در شمالی ترین نقطه ساحل قرار گرفته است. جمعیت آن ۴۰۰۰ نفر است اکثرا پایتخت خوش خوراکی آدریاتیک شناخته می شود. با رستوران های عالی که زیر معماری سبک ونیزی قرار گرفته اند، غذاهای سنتی کرواسی و آشپزی اروپایی را می توانید به سبک مدیترانه ای آن تجربه بکنید . بیشتر نقاط جزیره پوشیده از زیتون زار و تاکستان است و جهت استراحت تفرج گردشپرهزینه ایده آل می باشند .

۷٫ ساحل زلاتنی رات (Zlatni Rat Beach)
زلاتنی رات به معنای “شاخ طلایی” است و نماد آبتل شنی غیر عادی با سواحل ماسه ای سفید و آبهای فیروزه ای است که ۳۶۰ درجه نمای اقیانوس از آن پیداست. اطراف آن پر از کاج زار است در این آبها می توانید انواع ورزش های آبی را انجام دهید. اگر از استآسان روی شن ها خسته شدید، می توانید در بین کاج زارها گردش بکنید .

۸٫ هوار (Hvar)
هوار عنوان “ملکه دالماسی” را کسب کرده است اکثرا به عنوان سبزترین و پرخورشید ترین جزیره از جزایر کرواسی شناخته می شود. چشـم اندازهای این جزیره حاوی مزارع وسیع استخدوس، زیتون زارهای انبوه و تاکستان های زیاد می شود. شهر هوار مرکز فرهنگی جزیره است با سواحل شنی بیشمار، پر از کافی شاپ ها رستوران های شیک است.

۹٫ پوولیا (Povlja)
این شهر بندری کوچک در خط ساحلی شمالی جزیره براک قرار گرفته است. این شهر پر از تاریخ است مکان قرار گرفتن ویرانه های کشتی روم باستان و یک باسیلیکا متعلق به قرن پنجم است. خانه های سنتی زیبا لنگرگاهي باشکوه در آن قرار دارد که باعث شده این بندر جزو زیبا ترین مقاصد تفریحی کرواسی قرار بگیرد.

۱۰٫پارک ملی دریاچه پلیتوایس
پارک ملی دریاچه پلیتوایس ( Plitvice Lakes ) در کشور کرواسی از زیاد دیده شده ترین دیدنی های توریستی جهان است که در سال ۱۹۷۹ در لیست میراث جهان ی یونسکو جای گرفت. بازدید از این دریاچه ها که نسبتا در بین شهر پایتختی Zagreb شهر ساحلی Zadar واقع شده اند، بشدت توصیه می شود. زیبا یی شکوه این پارک را می توانید در ۱۶ دریاچه ای ببینید که توسط یک سری آبشار به یکدیگر متصل شده اند در اعماق جنگلی مستقر شده اند که محل زندگی آهوهای کوهی، خرس ها، گرگ ها، گرازهای وحشی و گونه های نایابی از پرندگان است . مساحت این پارک حدود ۳۰۰ کیلومتر است و این درحالیست که زنجیره ی دریاچه ها به بیش از ۸ کیلومتر می رسد.

اختلاف ارتفاع زیادی نیز در زمین این پارک وجود دارد که در بلندترین نقطه به ۱۲۸۰ متر و در کوتاه ترین نقطه به ۳۸۰ متر می رسد. ولی اختلاف ارتفاع بین دریاچه ها فقط ۱۳۵ متر است. بلندترین آبشار این پارک با ۷۰ متر ارتفاع، Veliki Slap نامیده می شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آشنایی با دیدنی های تفریحی یونان

تور یونان مروز می‌خواهیم سفر ی را در زمان و محل شروع کنیم، تاریخ را …