خانه / دسته‌بندی نشده / علل خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

علل خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

در حالی که بسياري از موارد خارش واژن با ترشحات بودار ( سفید، خاکستری، زرد یا سبز ) همراه است گاهي از موارد واژینیت یا التهاب واژن منجر به ترشحات نمی شود. بسياري از علل ابه احتمال زیاد لی خارش واژن بدون ترشح وجود دارد که عبارتند از:

جراحی زیبایی واژن در زنان

جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن در زنان,doctorkhalili

واکنش یا درماتیت ارتباط ی آلرژیک – گاهي از بانوان شاید یک واکنش حساسیتی یا درماتیت ارتباط ی در ناحیه واژن را تجربه کنند که سبب راش لوکالیزه یا تحریک می شود. این احتمال دارد در ارتباط با یک ماده مانند صابون ایجاد شود. شما ممکن است دانه های قرمز را مشاهده نمایید که یک باره با استفاده نکردن از آن ماده از بین می رود استفاده زیاد مدت یا مکرر از این ماده، احتمالا سبب خارش شدید همراه با ظهور تاول شود.
عفو نت قارچی – عفو نت شناخته شده به نام خارش سوار کار ماهر، شکل از کچلی موضعی در اطراف مهبل است که می تواند سبب خارش واژن بدون ترشح شود. پوست دارای راش با مناطقی که ممکن است قرمز، پوسته ریزی یا پر از دست انداز و تاول است . این عفو نت قارچی مفرق از یک عفو نت قارچی ( کاندیدیازیس veginal) است که با ترشح غلیظ سفید واژن معین می شود.
پسوریازیس – شرایط مانند پسوریازیس، که باعث می شود سلولهای مرده پوست در سطح پوست جمع آوری شود احتمالا تکه های قرمز پوست با پوشش فلس سفید و پوسته همراه باشد که ممکن است به یک مریضی پوستی تعمیم داده شود. این می تواند روی هر یا تمام سری های بدن، از عبارت ناحیه واژن تاثیر بگذارد.
درماتیت شوره دار یا شوره – شوره در ناحیه واژن با قرمزی همراه است و پوست شاید چرب، زرد، پوسته پوسته به نظر برسد.
گال – گال همچنین می تواند سبب خارش واژن شود. این شرایط باعث شده است که کنه ها بتواند در زیر پوست نقب بزنند. این است که با خارش شدید همراه است که اکثرا ً در شب بدتر معین می شود. راش با تاول های کوچک یا زخم شاید ظاهر می شود.
عفو نت های انگلی – انگلهای مانند شپش شاید بخشی مودار فرج را درست مانند انگل عفو نی ناحیه سر آلوده کنند کرمک از مقعد هم احتمال دارد به ناحیه واژن مهاجرت کرده سبب خارش مهبل (واژن) به خصوص در شب شود. چنانچه چه شپش و تخم های آن می تواند با چشم غیر مسلح دیده شود کرمک تنها از طریق آزمایش میکروسکوپی مشاهده می شود.
دیستروفی واژن – یک به نام دیستروفی واژن که شاید در اثر کمبودهای ویتامینA ،B2 ،B12 آهن و اسید فولیک باشد. این ممکن است سبب خارش شود. تکه های سفید یا پلاک شاید در پوست اطراف مهبل به علت تغییرات در پوست ظاهر شود.
پلان اسکلروزیس – زنان همين طور شاید بیماری پوستی نادر به نام پلان اسکلروزیس که احتمالا در هر نقطه از بدن رخ دهد داشته باشند ولی اکثرا در ناحیه تناسلی و مقعد رخ می دهد. علت آن ناشناخته است اما شاید سیسـتم ایمنی بدن بیش از میزان فعال و یا عدم هورمونهای جنسی از خصوصیات ی زنان یائسه ارتباط باشد. آسیب قبلی به پوست ممکن است خطر ابتلا به بثورات را در این محل بیشتر شدن دهد.
عوامل روانی خراشیدگی – بعضی وقتها اوقات عوامل روانی احتمالا به علائمی مانند خارش واژن کمک کند. در این مورد، خاراندن ثابت، باعث تغییرات پوستی می شود که ممکن است به التهاب سوزش منجر شود.
علت خارش مهبل (واژن) بدون ترشح شاید با تاریخچه پزشکی، معاینه فیزیکی و آزمایش های دیگر مانند بیوپسی شناخته شود. به همین دلیل پیشنهاد می شود که با کارشناس زنان، کارشناس پوست یا پزشک عمومی برای تشخیص بهبود مناسب مشورت بکنید .
بهبود خارش مهبل (واژن) بدون ترشح
موارد خفیف خارش مهبل (واژن) بدون ترشح ممکن است بدون نیاز به بهبود ناپدید شوند. در موارد با علت معین از عبارت عفو نت های انگلی و یا قارچی شاید بهبود اختصاصی ضروری باشد.
بهبود های پزشکی خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

خارش مزمن، خارش غیر قابل تحمل است که با دارو بهبود می شود. دکتر شما کورتیکواستروئید موضعی تجویز می نماید که شما می توانید روزانه به منطقه آسیب دیده اعمال نمایید. شما احتمالا نیاز به مصرف از این دارو برای چند هفته داشته باشید تا به طور کامل از این وضعیت خلاص شوید.
چنانچه به طور مرتب تغییراتی در پوست شما ایجاد می شود باید چند پیگیری قرار ملاقات با دکتر خود را در پروگرام داشته باشید. این به تعیین بیماری های جدی سلامت مانند کبد، دیابت یا اختلال ایمنی یاری می نماید در موارد ، بهبود علل این بیماری ها به رفع نشانه های واژنی شما کمک خواهد کرد.
بهبود های خانگی برای خارش واژن بدون ترشح

همچنین بهبود ، خارش احتمال دارد توسط رعایت نکات زیر بازبینی یابد:
اجتناب از خاراندن منطقه زیرا می تواند سبب تحریک بیشتر شود.
پوشیدن لباس گشاد زیر در روز و یا خارج کردن لباس در شب.
اجتناب از پوشیدن لبـاس های تنگ مانند جوراب شلواری تنگ.
عدم استفاده از کالاها مانند محصولات مراقبت از پوست زنانه صابون در منطقه آسیب دیده.
استفاده از لوسیون ملایم پوست و مواد پاک کننده جهت پوست های حساس.
مصرف از مرطوب کننده و یا آب مبتنی بر لوبریکانت جهت مبارزه با خشکی واژن.
اجتناب از مصرف از لباس یا لباس مرطوب جهت مدت زیاد .
اجتناب از مصرف عطر و طعم در نرم کننده های پارچه خشک کردن های شسته شده.
شستن پاک کردن از ناحیه جلو به عقب بعد از استفاده از توالت جهت پیشگیری از آلوده شدن ناحیه تولید مثل به کرمک و آلودگی های پشت.
تغییر پوشک نوزاد دخمل به طور منظم جهت پیشگیری از بثورات پوشک.
اجتناب از مقاربت جنسی تا زمانی که علایم اصلاح یابد.
استفاده از کاندوم جهت پیشگیری از گسترش بیماری های مقاربتی.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آشنایی با دیدنی های تفریحی یونان

تور یونان مروز می‌خواهیم سفر ی را در زمان و محل شروع کنیم، تاریخ را …