خانه / دسته‌بندی نشده / در فصل بهار چه لباسی بپوشیم؟

در فصل بهار چه لباسی بپوشیم؟

Model Manto Seemorgh
پونه خامین طراح لباس عقیده دارد چون در ایران خانم‌ها فرم ثابت حاوی مانتو روسری دارند، استفاده از رنگ به عنوان مد سال باعث می‌شود لباس ‌ها یکسان شوند.

پونه خامین که در رشته‌های صنایع دستی روزنامـه ‌نگاری تحصیل کرده است، بعد از کار به عنوان منشی صحنه در سینما و تلویزیون به کار در زمینه طراحی لباس عمومی پرداخته کالاها ی با نام «هوردخت» تولید می‌کند.
او درباره گزینش لباس مناسب فصل بهار تابستان می‌گوید: جنس پارچه در انتخاب بسیار زیاد با اهمیت است. با توجه به اینکه زمستانی کم بارش داشتیم می‌دانیم که بهار تابستان گرمی خواهیم داشت، پس می بایست از پارچه‌های خنک استفاده شود. اما هر پارچه‌ای که نازک باشد بر خنک بودن آن نیست. ی که برای پوشش این فصل خانم‌ها بسیار زیاد مناسب است، دامن است. دامن همچنین اینکه باوقار سنگین بودن خنک‌تر است. چنانچه خانم‌ها عادت کنند با مانتوی خود دامن بپوشند کار ‌های آزادانه‌تری خواهند داشت.

خامین در مورد نبود رنگ مد سال در بازار پوشاک ایران گفت: به نظر من اینکه در پوشش رسمی خانم‌ها رنگ سال یا مدل سال وجود ندارد خوبتر است. زمان ی در کشورهای خارجی رنگ سال معرفی می‌شود به تنوع بسیار زیاد ی که در پوشاک افراد وجود دارد، این رنگ یکسان باعث تکرار ی شدن پوشش آن‌ها نمی‌شود اما در ایران خانم‌ها فرم ثابت حاوی مانتو و روسری دارند و چنانچه قرار باشد از رنگ به عنوان مد سال استفاده کنند تمام افراد یکسان خواهند شد.

وی اضافه می‌کند: در فرم ثابت پوشش ما فقط رنگ‌های متنوع می‌تواند فرق ایجاد نماید . به نظر من رنگ نقش مهمی در لبـاس دارد من روی این مساله بسیار زیاد حساس هستم. قانون نانوشته‌ای در کشور ما وجود دارد که بر طبـق آن خانم‌ها بیشتر از رنگ‌های تیره مصرف می‌کنند، ولی من سعی می‌کنم از رنگ‌های متنوع در کار‌هایم مصرف کنم.
او که یک دوره طراحی لباس را در مالزی گذرانده است ادامه می‌دهد: خوشبختانه طراحان جوان زیاد ی هستند که کار خود را می‌کنند هر فردی مهر و امضای خود را دارد. تنوع بسياري که در کارهای آن‌ها به وجود آمده باعث می‌شود قدرت گزینش افراد بالا‌تر رود. من سعی می‌کنم کارهای خلاقانه انجام دهم به عنوان مثال روی مانتو‌ها یا ساق و روسری نقاشی یا چاپ دستی انجام می‌دهم تا از حالت آسان درآیند. طرح روی آن‌ها هم با توجه به فصل مفرق است. در فصل پاییز و زمستان از نقوش اسلیمی سنتی مصرف می‌کنم ولی در فصل بهار به سمت طرح‌های فانتزی یا گل و شکوفه می‌روم تا لباس مناسب فصل باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آشنایی با دیدنی های تفریحی یونان

تور یونان مروز می‌خواهیم سفر ی را در زمان و محل شروع کنیم، تاریخ را …